ВРИЕ: Зеленски без влакна на јазикот, Полјаците бесни

Централноевропската петорка (Ц5) објави заедничко соопштение, во кое се наведува дека „решението е да се зачуваат каналите за комуникација со Русија“. Тоа во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Медитеранските земји од Европската унија (ЕУ) вчера во Малта повикаа на „обединет“ одговор на миграциската криза, дури и откако италијанската премиерка Џорџа ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Мигрантската криза повторно стана главен проблем на многу земји од Европската унија (ЕУ). Поради зголемениот прилив на мигранти, кои најчесто доаѓаат од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерката за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон денеска изјави дека Европската унија мора да ги заштити своите надворешни граници доколку сака да се ...
| | веќе видена | слични

Министрите за внатрешни работи на земјите-членки на Европската унија денеска во Брисел ќе разговараат за зголемениот број мигранти со кои се соочуваат дел од ...
| | веќе видена | слични

- Странците кои легално живеат во Италија ќе можат да бидат протерани од земјата во иднина доколку го загрозат јавниот ред или националната безбедност, се вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВРИЕ: Зеленски без влакна на јазикот, Полјаците бесни

Од:
До кого (е-маил):
Порака: