ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa изнесува 104,06 евра за мегават час, на МЕМО 102,25 евра за мегават час


Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за22 септемврисептември просечнатачасовна цена на еден мегават час електрична енергија ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на гостувањето во дебатната емисија ВИН ВИН, соработникот за енергетика во Канцеларијата на претседателот на Владата, Виктор Андонов ги презентираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 29 септември септември просечната часовна цена на еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владини претставници на чело со премиерот Димитар Ковачевски денес најавија дека ја отвориле најголемата приватна фотоволтаична централа на Балканот. Станува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најголемата приватна фотоволтаична централа на Балканот „ФЕЦ Новаци“ со капацитет од 55 мегавати и проектирано годишно производство од 85.000 мегават часови ...
| | веќе видена | слични

Најголемата приватна фотоволтаична централа на Балканот ФЕЦ „Новаци“ денеска официјално беше пуштена во работа. Таа има капацитет од 55 мегавати и проектирано ...
| | веќе видена | слични

„Ќе ви дадам една споредба, во 2016 година во нашата држава имаше инсталирано 16 мегавати, 16 мегавати на обновливи извори на енергија. Од првиот ден на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Новаци е пуштена во употреба најголемата фотоволтаична електрана во Европа, ФЕЦ „Новаци“. Таа е со вкупен капацитет од 55 мегавати и годишно е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На интернет веќе функционира интернет-страницата „Најди ме“, која споделува податоци на македонски, албански и ромски јазик, но иако страницата постои, не е ...
сите 179 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 220 | | | веќе видена

Нема мали луѓе и големи држави, Северна Македонија размислува глобално, изјави министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски за белградска „Политика“, на ...
сите 268 | | | веќе видена

Инстантна и успешна акција на МВР Полициски службеници на СВР-Тетово, завчеравечер (28 ноември), околу 23.30 часот, по преземени оперативни мерки, за само два ...
сите 82 | | | веќе видена

За ВМРО-ДПМНЕ лидерска средба е прифатлива за понеделник после 11 часот на која би се разговарало за конечно прецизирање на датум за избори, прифаќање на ...
сите 322 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕДС Инфо поинт: Просечната цена на струјата на HUPX берзата денескa изнесува 104,06 евра за мегават час, на МЕМО 102,25 евра за мегават час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: