ЗГОЛЕМЕНИ ТЕНЗИИ НА КОСОВО Фрлени бомби врз три куќи на српски семејства

Три експлозивни направи биле фрлени ноќеска, два часот по полноќ врз куќите на српските семејства во Ранилуг, Косово и Метохија, потврдија од Канцеларијата за ...
| | веќе видена | слични

Српските медиуми му направија список на Курти за сите злодела што според нив им го направил Курти. Србија данас, објави детална хронологија на настаните за ...
| | веќе видена | слични

Мисијата на ЕУЛЕКС соопшти дека денешните напади врз три куќи на косовски Срби во општината Ранилуг покажува колку е нестабилна ситуацијата. Од ЕУЛЕКС ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Директорот на српската Канцеларија за Косово, Петар Петковиќ, изјави дека во текот на ноќта во Поморавље биле фрлени три бомби врз куќи на претставниците и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗГОЛЕМЕНИ ТЕНЗИИ НА КОСОВО Фрлени бомби врз три куќи на српски семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: