Лавров до Гутереш: Започнете арбитражна постапка против Америка

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го повика генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш да спречи вовлекување на претставници на структурите ...
| | веќе видена | слични

Во заедничката декларација на Г20 се избегна директната и остра критика кон Москва за војната со Украина. Украина, која не беше претставена на самитот, не беше ...
| | веќе видена | слични

На северот на Косово беше спроведена „чудна“ акција која не даде резултат, а властите во Белград ќе мора да се запрашаат зошто тоа се случи, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Белорусија повика на прифаќање на предлогот за проширување на постојаните членки на Советот за безбедност на ОН со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров му рече на претседателот на Србија Александар Вучиќ по неговиот говор на 78-то заседание на Генералното собрание на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Министрите за надворешни работи на Индија, Бразил и Јужноафриканската Република денеска по состанокот на маргините на Генералното собрание на ОН изјавија ...
| | веќе видена | слични

На седницата на 78. Генерално собрание на Обединетите нации се обрати министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. Западните политичари се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На седницата на 78. Генерално собрание на Обединетите нации се обрати министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. Неделата на високо ниво на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, исто така, ќе вети „непоколеблива поддршка на Велика Британија за Украина“ и ќе разговара за војната меѓу Израел и Хамас во Газа, соопшти ...
сите 138 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавров до Гутереш: Започнете арбитражна постапка против Америка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: