Милатовиќ: Пристапувањето на земјите од Западен Балкан во ЕУ ќе овозможи траен мир и просперитет

Црна Гора останува решена на патот на евроатлантската иднина, добрососедските односи и мултилатерализмот, рече црногорскиот претседател Јаков Милатовиќ во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот датум кој се споменува во контекст на проширувањето на Европската Унија - 2030 година, е донекаде обесхрабрувачки, особено за земјите кои се најнапредни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Црна Гора, Јаков Милатовиќ, во интервју за подгорички „Вијести“ изјави дека не смета дека кој било субјект однапред треба да биде исклучен од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Спречувањето нови конфликти, јакнењето на довербата во Обединетите нации и еднаквото почитување на меѓународното право и принципи заради остварување на правото ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милатовиќ: Пристапувањето на земјите од Западен Балкан во ЕУ ќе овозможи траен мир и просперитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: