[Став] „Рачна“ за Трамп

Институтот за национална историја оваа година слави 75 години од своето формирање и тоа е навистина редок јубилеј за една институција во држава чие постоење ...
| | веќе видена | слични

Википедија самата себе се нарекува „слободна енциклопедија“, меѓутоа изборот само на неколку содржини поврзани со македонската култура покажува колку навистина ...
| | веќе видена | слични

ФЛАГРАНТНИ ОБИДИ ЗА ЗЛОУПОТРЕБА ОД БУГАРСКА СТРАНА НА СЕМРЕЖНАТА ЕНЦИКЛОПЕДИЈА СО СЛОБОДНА СОДРЖИНА Обидите за видоизменување на македонската национална ...
| | веќе видена | слични

Акад. ДРАГИ ЃОРГИЕВ Претставувањето на денешните современи народи како вечни и непроменливи категори и актери на историската сцена, како резултат на некаква ...
| | веќе видена | слични

Последниве две години особено, Албанија бележи рекорден раст по бројот на странски туристи кои го посетуваат нејзиото јадранско и јонско крабрежје. Освен ...
| | веќе видена | слични

Доколку внимателно анализираме, неизбежен е заклучокот дека македонската интелигенција има извонредна улога во создавањето на современата бугарска држава: ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] „Рачна“ за Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: