ДЕЦАТА ТАМУ ПЛАЧЕА, РАЗГОВАРАА, И ЈА ПОЧНАА ГОДИНАТА СО СПОМЕНИ И ПЛАНОВИ - министерката за образование за Рибникар

Министерката за образование проф. д-р Славица Ѓукиќ Дејановиќ во „Јутро на Блиц“ зборуваше за препораките што Министерството за образование ги даде до ...
| | веќе видена | слични

Мајката на масовниот убиец Коста Кецмановиќ кој во белградското основно училиште „Владислав Рибникар“ уби девет ученици и еден обезбедувач, пред неколку дена ...
| | веќе видена | слични

Коста К., кој уби девет ученици и чувари на основното училиште Владислав Рибникар во Белград на 3-ти мај, беше затворен во Клиниката за неврологија и ...
| | веќе видена | слични

Коста Кецмановиќ (14), момчето кое на 3 мај уби девет ученици и чуварот на основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, речиси пет месеци е во затворен ...
| | веќе видена | слични

Неколку ученици од една гимназија во Загреб претепале врсник, а потоа отвориле профил на Инстаграм на кој е објавено видео од тепањето, пишува „24 сата“. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

В.Д. директорката на основното училиште „Владислав Рибникар“ во Белград, Анѓела Петровиќ поднесе оставка од таа функција, изјави за Euronews Србија Игор ...
| | веќе видена | слични

Родители на 3-годишно невербално аутистично дете објавија видео на кое се гледа како вработен во американска образовна институција го удира нивниот син по ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на учебната година од основното училиште „Владислав Рибникар“ каде на почетокот на мај се случи трагедија без преседан во поновата историја на ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование на Србија, проф. д-р Славица Ѓукиќ-Дејановиќ зборуваше за препораките што Министерството за образование ги даде до образовните ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДЕЦАТА ТАМУ ПЛАЧЕА, РАЗГОВАРАА, И ЈА ПОЧНАА ГОДИНАТА СО СПОМЕНИ И ПЛАНОВИ - министерката за образование за Рибникар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: