ОТКРИЕНО КОИ СЕ „РУДАРИТЕ“ НА ЦРНОГОРСКИОТ ТУНЕЛ! Тројца се од српска Лозница, четвртиот паднал заради плаќање со картичка

Милан Марковиќ (1970), Вељко Марковиќ (1991) и Владимир Еровиќ (1991), сите тројца од Лозница, се осомничени дека учествувале во копањето на тунелот кој на 12 ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница Владата го усвои Предлогот за давање согласност за преземање активности со цел да се донесе во првичната состојба подземниот тунел кој се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Депото на Вишиот суд во Подгорица било провалено во петок на 8 септември во попладневните часови, а крадците до раните утрински часови во понеделникот на 11 ...
| | веќе видена | слични

Дел од осомничените за мафијашкиот тунел во Подгорица избегале преку граница Александра Спасеска 26.09.2023 / 14:10 Регион Некои од осомничените за копање на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Некои од осомничените за копање на тунелот до депото на Вишиот суд во Подгорица избегале на 11 септември во автобус кој сообраќал на релација Подгорица-Сараево ...
| | веќе видена | слични

Црногорската полиција го уапси П.М. (31) од Подгорица, осомничен дека е дел од криминална група која учествувала во копање тунели под зградата на Вишиот суд во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тунелот до депото на Вишиот суд во Подгорица го ископале главно државјани на Србија, кои се идентификувани, а имале и помошници од Црна Гора, изјави во петокот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи на Црна Гора, Филип Аџиќ изјавил дека е решен случајот со обивањето на депото на Вишиот суд во Подгорица, и дека имаат докази ...
| | веќе видена | слични

Вршителот на должноста директор на црногорската полициска управа Никола Терзиќ изјави дека полицијата знае кои се луѓето кои го ископале тунелот до зградата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 157 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКРИЕНО КОИ СЕ „РУДАРИТЕ“ НА ЦРНОГОРСКИОТ ТУНЕЛ! Тројца се од српска Лозница, четвртиот паднал заради плаќање со картичка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: