Банката на Англија ги задржа каматните стапки на исто ниво

2 копии
3 копии

Просечната каматна стапка на кредитите во август е непроменета, додека кај депозитите се бележи зголемување. Според податоците на Народната банка, просечната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народна банка на Македонија излезе со најнови податоци за движењето на каматните стапки во земјава. Просечната каматна стапка на вкупните кредити, во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Просечната каматна стапка на вкупните депозити по месечното зголемување во август достигнала до 1,55 проценти. Состојбата е ...
| | веќе видена | слични

Економијата на САД пораснала во вториот квартал годинава поблаго отколку што беше претходно проценето, објави Министерството за трговија, повторно благо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Банката на Англија ги задржа каматните стапки на исто ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: