Никој не сака да чува старо лице за плата помала од 25.000 денари

3 копии

По повод Меѓународниот ден на старите лица кој се одбележува на 1 Октомври, Општина Центар ги потсетува пензионерите кои имаат потреба од проектот „Нега за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Услугата помош и нега во домот ги дава посакуваните резултати и им го олеснува и подобрува квалитетот на животот на старите лица. Денеска, во посета на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Хрватска и регионот се згрозени од драматичната приказна за шестгодишното девојче, кое било одбиено од сите згрижувачки семејства и од 31 дом откако никој не ...
| | веќе видена | слични

 Од министерството за труд и социјална политика за Канал 5 потврдија дека сите родители ја однеле потребната документација откако биле повикани на нова ...
| | веќе видена | слични

Инстаграм, Фејсбук, Тик-Ток се добро утро на секој средношколец, пa и основец. Колку денешните ученици се зависни од мобилните дали може да поминат еден без ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Никој не сака да чува старо лице за плата помала од 25.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: