Singular свет низ објективите на Филип Галевски и Дејан Колевски

2 копии

Меѓународниот Интернационален Филмски Фестивал во Токио (ТМФФ) оваа година ја лансира програмата „SDGs in Motion“ револуционерна филмска секција посветена на ...
| | веќе видена | слични

Кумјана Новакова, селекторка на документарната програма на „Браќа Манаки“ Каква документарна програма ѝ нудите на публиката на годинашниот фестивал „Браќа ...
| | веќе видена | слични

Постојат личности што по нешто навидум сосема безначајно и мало се одвојуваат од другите. Во нејзината едноставност и умешност во комуникацијата Симон Феликс ...
| | веќе видена | слични

Пишува: ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Пред речиси две недели, новинарот на Недељник, Жељко Пантелиќ, нѐ потсети на една реченица која наводно ја изговорил Јосип Броз ...
| | веќе видена | слични

Во заедничката декларација на Г20 се избегна директната и остра критика кон Москва за војната со Украина. Украина, која не беше претставена на самитот, не беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Singular свет низ објективите на Филип Галевски и Дејан Колевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: