КХВ издаде учебници за изборниот предмет од областа на пазарот на капитал

Време зa читање: < 1 минутa Комисијата за хартии од вредност ги издаде учебниците „Основи на пазарот на капитал“ и „Работење со финансиски инструменти на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Искористувањето на потенцијалот на дигиталната трансформација, во и преку образованието, е од клучно значење во современиот свет. Затоа и ние како држава сме ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за образование и наука Јетон Шаќири, денеска во Стразбур, Франција ќе учествува на 26-та сесија на Конференцијата на министри за образование на ...
| | веќе видена | слични

По информацијата дека во Тетово недостасуваат учебници, Министерството за образование реагира дека Општината е должна да ја информира јавноста дека во секое ...
| | веќе видена | слични

Локалната самоуправа на општина Тетово мора да биде повеќе ажурна во своето работење, особено кон исполнувањето на обврските во областа на образованието и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Цел месец по почетокот на наставната година, голем број ученици сè уште немаат добиено учебници. Токму најлошиот министер за образование – Јетон Шаќири, ...
| | веќе видена | слични

И покрај првичните најави дека новите учебници за шесто одделение ќе бидат достапни за учениците до крајот на септември , тие и понатаму се во процес на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претставници на Секторот за јавни дејности-Одделение за образование при Општина Тетово денес одржаа прес-конференција на која посочија за проблемот со недостиг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КХВ издаде учебници за изборниот предмет од областа на пазарот на капитал

Од:
До кого (е-маил):
Порака: