ОТКРИЕНА ГОЛЕМА ШЕМА ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ Сингапурската полиција заплени златни шипки, часовници и друга луксузна стока


Сингапурската полиција соопшти дека пронашла повеќе луксузни часовници, златни прачки и други средства од големата шема за перење пари што беше разбиена ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Во голема акција на полицијата во Белград се запленети речиси 200 килограми синтетичка дрога, а десетина лица се уапсени, дознава „Танјуг“. Уапсените се ...
| | веќе видена | слични

„Кланот залив“ колумбиски картел, конзорциум предводен од Албанците и ирскиот картел „Кинахан“ се трите криминални групи кои стојат зад неуспешната операција ...
| | веќе видена | слични

Во свое соопштение за настани што се случиле во текот на вчерашниот ден МВР објави акција за заплена на дрога во Скопје без да открие дека таа е фатена на имот ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи ја демантира дезинформацијата која, како што велат, ја шират неколку интернет портали за некаква поврзаност на вработен во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за внатрешни работи објави демант за изнесените информации во јавноста дека нивен колега е вмешан со дрога при претресот во станбена зграда. - ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден околу пладне припадници на МВР извршиле претрес во две простории на територија на град Скопје при што е пронајдена поголема количина ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на акцијата и следењето, полициските власти забележале голема едрилица како товари дрога во Бразил. По краткотрајната истрага за нејзината траса ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОТКРИЕНА ГОЛЕМА ШЕМА ЗА ПЕРЕЊЕ ПАРИ Сингапурската полиција заплени златни шипки, часовници и друга луксузна стока

Од:
До кого (е-маил):
Порака: