КОЈ ЈУНАК ЌЕ ПЛАТИ: ВТОРА СРЕЌА ЗА ТОПЛАНАТА СКОПЈЕ СЕВЕР - се бараа еден милион евра, но сега цената падна на 600 илјади

Во понеделник е голем ден за Топланата Скопје Север. Ова претпријатие кое нема ни „мајка ни маќеа“, бидејќи неговиот сегашен сопственик е во стечај, сега ќе си ...
| | веќе видена | слични

Миле Зечевиќ кој е генерален секретар на владејачката СДСМ поднел оставка од функцијата независен член на Надзорниот одбор на Стопанска банка АД Битола. Од ...
| | веќе видена | слични

Од Стопанска банка АД Битола преку Македонската берза вчера информираа дека членот на Надзорниот одбор (НО), Миле Зечевиќ до Собранието на акционери на Банката ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Ѓорѓе Војновиќ продолжува да ја врши функцијата главен извршен директор на „Триглав Осигурување“ АД Скопје. Новиот четиригодишен ...
| | веќе видена | слични

Селаудин Арифи останува со 74 отсто од капиталот на кичевската млинско-пекарска компанија „Жито Караорман“. Иако тој даде понуда до сите преостанати акционери ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка Битола преку Берзата извести дека ч ленот на Надзорниот одбор, Миле Зечевиќ, до Собранието на акционери на Стопанска банка Битола поднел ...
| | веќе видена | слични

Ѓорѓе Војновиќ реизбран за член на Одборот на директори на Триглав Осигурување АД, Скопје. Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје го реизбра ...
| | веќе видена | слични

Собранието на акционери на Триглав Осигурување АД, Скопје на 61-та седница, одржана на 14 јули 2023 година, го реизбра Ѓорѓе Војновиќ за член на Одборот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОЈ ЈУНАК ЌЕ ПЛАТИ: ВТОРА СРЕЌА ЗА ТОПЛАНАТА СКОПЈЕ СЕВЕР - се бараа еден милион евра, но сега цената падна на 600 илјади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: