Објавена нова листа на најсреќни места во Кина за претприемачи


Кинеските метеоролози ги засилија предупредувањата за силен дожд и силен ветер во неколку провинции, откако торнадо ја опустоши источната провинција Џиангсу, ...
| | веќе видена | слични

Последниот инцидент по неколку недели разорно и смртоносно време ги натера властите да ги повикаат граѓаните да бидат внимателни за силни ветрови во ...
| | веќе видена | слични

Кинеските метеоролошки службеници ги засилија предупредувањата за силен дожд и силен ветер во неколку провинции, соопштија денеска државните медиуми, еден ден ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Објавена нова листа на најсреќни места во Кина за претприемачи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: