„Бев во кино во Битола и се разочарав од нашата некултура - седиштата преполни со отпад, гласни разговори на телефон“


 Расфрлени пуканки насекаде, празни ќеси и конзерви од пијалаци. Седиштата беа преполни со остатоци од храна. Иако канти за отпад имаше на секој чекор, сепак ...
| | веќе видена | слични

 Детали петок, 29 септември 2023 Клои Кардашијан можеби првпат прозборе како се чувствува за неверствата на Тристан Томпсон и изјави дека заслужува да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Четвртата сезона на реалното шоу „The Kardashians“ беше премиерно прикажана на 28 септември, а гледачите ги дочека жесток конфликт меѓу Ким Кардашијан (42) и ...
| | веќе видена | слични

Постојат личности што по нешто навидум сосема безначајно и мало се одвојуваат од другите. Во нејзината едноставност и умешност во комуникацијата Симон Феликс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Детали среда, 27 септември 2023 „Никој вам нема да ви се претстави како секташ. Тие сметаат дека нивното верување е вистинито и ќе ви се претстават како ...
| | веќе видена | слични

Денеска, повеќе од еден месец подоцна, остануваат уште четворица со цел да освојат награда од 1.000 евра. Две жени и двајца мажи не сакаат да се предадат ...
| | веќе видена | слични

Нови изданија за деца Со почетокот на новата учебна година, педагогот Софија Петковска ја издаде својата книга „Едно слонче со црвено балонче“, наменета за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 126 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бев во кино во Битола и се разочарав од нашата некултура - седиштата преполни со отпад, гласни разговори на телефон“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: