Квиз: Во какви односи сте со шефот и дали треба да дадете отказ?

Пронаоѓањето и одржувањето на љубовта е предизвик за секој од нас Многумина веруваат дека заљубувањето е чувство кое поминува и дека по првата година од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Болно е чувството кога ќе сфатиме дека личноста со која сме долго време во врска или брак повеќе не не сака. За љубовта се напишани безброј книги.Денеска се ...
| | веќе видена | слични

Психолозите открија кои четири главни „токсични“ особини можат да ги „уништат“ односите. 1. Критика Пред сè, треба да знаете дека постои разлика помеѓу критики ...
| | веќе видена | слични

Овие знаци гарантираат дека имате добар сопруг или партнер. 1. Се чувствувате безбедно со него Во друштво на добар сопруг, жената никогаш нема да се чувствува ...
| | веќе видена | слични

Психологот Михаил Лабковски после 30 години искуство во пракса и 20 години работа на радио и телевизија, интригира со своите изјави и совети. Михаил Лабковски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 126 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Квиз: Во какви односи сте со шефот и дали треба да дадете отказ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: