Прашање на кое безобразните умови паѓаат: Што е тврдо кога е суво?

 Доколку организаторот на настанот нема одредено места за седење, гостите треба да почекаат додека организаторот (или некој од келнерите) не им каже каде да ...
| | веќе видена | слични

 Таман мислите дека можете да одморите кога вашето дете ве потсетува дека му треба помош за да го заврши проектот за утрешниот час по техничко образование. ...
| | веќе видена | слични

 За разлика од новите генерации кои користат паметни табли и голем број напредни алатки, учениците во минатото се служеа со едноставни трикови за да ги ...
| | веќе видена | слични

 Се сеќавате ли сѐ уште на времето кога бевте тинејџери? Помните ли како ви беше кога се чувствувавте дека постојано сте под родителски надзор? Сте помислиле ...
| | веќе видена | слични

 Дали сакате логички загатки и предизвици? Ако да, оваа загатка е баш како за вас... Пишете ни го одговорот во коментар и колку време ви требаше да се ...
| | веќе видена | слични

 За влакната од милениците на мебелот, за тоа што ги „криете“ од нив слатките кои ви ги донеле... За што сè ќе ви замерат гостите, а сепак нема да ви кажат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ, Евгениј Цимбаљук во обраќањето на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, изрази благодарност до сите земји за поддршката на ...
сите 632 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 128 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прашање на кое безобразните умови паѓаат: Што е тврдо кога е суво?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: