Ливерпул победи, Клоп предупреди: Тоа нема да се случи…

2 копии

Ливерпул го ангажираше Доминик Собослаи откако стана јасно дека Мејсон Маунт се сели во Манчестер Јунајтед, а оваа одлука на раководството на клубот се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ливерпул го совлада ЛАСК во Линц со 3:1, а тоа значеше дека германскиот стручњак Јирген Клоп стигна до јубилеј. По 50-ти пат победи на европски натпревар, а ...
| | веќе видена | слични

Во првото коло од групата Ц на Лигата на шампионите на Сантијаго Бернабеу вчера, Реал го победи дебитантот во елитното натпреварување Унион Берлин со голот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 591 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
сите 126 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена

Медиумите пишуваат дека има заговор за уништување на водачот на палестинската терористичка група Хамас, Јахја Синвар. Тој ги води преговорите за размена на ...
сите 30 | | | веќе видена

Потпретседателката на САД Камала Харис, која е во Дубаи на климатскиот самит КОП28, денеска во разговор со египетскиот претседател Абдел Фатах ал-Сиси нагласи ...
сите 136 | | | веќе видена

Израелската армија (ИДФ) соопшти дека нејзините трупи кои дејствуваат во северниот дел на Појасот Газа лоцирале десетици ракети скриени под кутиите означени со ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул победи, Клоп предупреди: Тоа нема да се случи…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: