Делницата Велес – Градско затворена за сообраќај од 08 до 18 часот

По неколкуте сообракајни несреќи, кои се случија на регионалниот пат од Битола кон границата со Грција, во кои загинаа двајца нивни соселани, жителите на ...
| | веќе видена | слични

Општината Битола иако нема ингеренции ќе направи се да ги анимира надлежните државни институции: Јавното претпријатие за државни патишта, Министерството за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
| | веќе видена | слични

Новите уреди, кои можат да детектираат возила кои брзо се движат во двете насоки, веќе фатија илјадници возачи само во првите неколку дена од пробниот период ...
| | веќе видена | слични

Алармантно предупредување на граѓани вработени во компанијата „Кромберг и Шуберт“ – Битола Кога пред извесно време, по подолго од 40 години, деновиве почна ...
| | веќе видена | слични

Почина 26 годишното момче, жител на Кравари кое пред една недела возејќи мотор доживеа тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Битола-граничен премин ...
| | веќе видена | слични

Во ек на берба на лозовите насади и овоштарите и се повеќе трактористи се присутни во сообраќајот во ноќни услови. Проблем е возењето пред изгрејсонце кога ...
| | веќе видена | слични

Во врска со барањето на „Кромберг и Шуберт“ под итно да се постави светосна и сообраќајна сигнализација на патот Битола – Грчка граница, од ЈП државни патишта ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Делницата Велес – Градско затворена за сообраќај од 08 до 18 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: