СДСМ ги активира ,,тимовите за изборна победа”

5 копии

Испишав историја и ја направив мојата земја горда, порача денеска македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе на средба со новинарите во Скопје на која ги ...
| | веќе видена | слични

Со седум победи и три втори места на десетте трки, најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски – Иџе ја освои третата европска титула. Денес Иџе беше ...
| | веќе видена | слични

С едум триумфи и три втори места на вкупно десетте тр ки го обезбедија Европскиот трофеј за најдобриот автомобилист во Македонија Агенцијата за млади и спорт ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 508 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека по завршувањето на примирјето, Израел ќе ја продолжи офанзивата на Појасот Газа чија цел е ...
сите 108 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 117 | | | веќе видена

Пет предвремено родени бебиња се пронајдени мртви во болница во градот Газа, кој беше епицентар на борбите пред да стапи на сила примирјето меѓу Израел и ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ ги активира ,,тимовите за изборна победа”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: