„МАРЈАНЕ, ЈАКА ШТИКЛА СИ СТАНАЛ ВО ПАРТИЈА СЕГА, ГАЗИ!“: Груевски распали за Марјан Ѓорчев и Милошоски

Екс премиерот Никола Груевски очигледно револтиран заради изјавите против него, распали по поранешните сопартијци. „Марјан Ѓорчев очигледно утрово на радио ...
| | веќе видена | слични

1 Не сфаќам. Зошто е голем скандал тоа што некоја пратеничка од опозицијата на собраниска говорница му рекла на вицепремиер дека е лигав? Па уште и тоа е ...
| | веќе видена | слични

„Многу нешта се гнили во државата, што си го уби името и сега се вика ‘северна’ Македонија. Со најновото мешање на картите веќе не се знае кој пие и кој плаќа, ...
| | веќе видена | слични

Институтот за национална историја оваа година слави 75 години од своето формирање и тоа е навистина редок јубилеј за една институција во држава чие постоење ...
| | веќе видена | слични

Од формирањето на Солуција до денеска, илјадници граѓани нѐ исконтактираа. Тие бараат да бидат вклучени на различен начин во нашите активности – некои пишуваат ...
| | веќе видена | слични

Ако повлекувањето од склучени меѓународни договори од страна на големите сили се прифаќа како „нормална работа“, тогаш тоа станува широко прифатена практика од ...
| | веќе видена | слични

Пасторалната пресметка меѓу Никола Груевски и Христијан Мицкоски на социјалните мрежи, вклучително и врхушката на лидерството на ВМРО-ДПМНЕ, премина во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„МАРЈАНЕ, ЈАКА ШТИКЛА СИ СТАНАЛ ВО ПАРТИЈА СЕГА, ГАЗИ!“: Груевски распали за Марјан Ѓорчев и Милошоски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: