ОВА СЕ ЗБОРОВИТЕ НА ВУЧИЌ, КОИ ГРМЕА ВО ОН: Принципите не важат само за посилните и не се менуваат од прилика до прилика, историски говор на српскиот претседател

Вчера, п ретседателот на Србија, Александар Вучиќ, одржа историски говор на Генералното собрание на Обединетите нации во Њујорк. Вучиќ во својот говор истакна ...
| | веќе видена | слични

Изгледите светот да остане во рамките на лимитот од 1,5 Целзиусови степени за глобалното затоплување се посветли поради „неверојатниот“ раст на обновливите ...
| | веќе видена | слични

Во заедничката декларација на Г20 се избегна директната и остра критика кон Москва за војната со Украина. Украина, која не беше претставена на самитот, не беше ...
| | веќе видена | слични

На северот на Косово беше спроведена „чудна“ акција која не даде резултат, а властите во Белград ќе мора да се запрашаат зошто тоа се случи, бидејќи тоа е ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Белорусија повика на прифаќање на предлогот за проширување на постојаните членки на Советот за безбедност на ОН со земјите од Азија, Африка и Латинска Америка. ...
| | веќе видена | слични

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров му рече на претседателот на Србија Александар Вучиќ по неговиот говор на 78-то заседание на Генералното собрание на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

- Министрите за надворешни работи на Индија, Бразил и Јужноафриканската Република денеска по состанокот на маргините на Генералното собрание на ОН изјавија ...
| | веќе видена | слични

На седницата на 78. Генерално собрание на Обединетите нации се обрати министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров. Западните политичари се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОВА СЕ ЗБОРОВИТЕ НА ВУЧИЌ, КОИ ГРМЕА ВО ОН: Принципите не важат само за посилните и не се менуваат од прилика до прилика, историски говор на српскиот претседател

Од:
До кого (е-маил):
Порака: