45 годишна жена од Хрватска измамена за 67.000 евра со лажна бизнис понуда на интернет

2 копии

Иако инвестициските понуди на интернет ветуваат брза заработка, граѓаните честопати завршуваат измамени за големи суми, предупредуваат познавачите. Тоа ѝ се ...
| | веќе видена | слични

Примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден: Филмската приказна ќе заврши на суд во Кина Филип Здравески 25.09.2023 / 16:31 Чек дис аут Жена примала ...
| | веќе видена | слични

Жена примала плата од 16 фирми, а не работела ниту еден ден, филмската приказна, како што пренесуваат медиумите во регионот, ќе заврши на суд. На суд ќе се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

45 годишна жена од Хрватска измамена за 67.000 евра со лажна бизнис понуда на интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: