УЕФА ја казни Украина пред натпреварот со македонската репрезентација во евроквалификациите

Парична казна во износ од 33.000 евра, како и делумно редуцирање на капацитетот на стадионот во Прага на кој идниот месец ќе ја пречека македонската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на женската репрезентација, Кристијан Грчевски, го објави поширокиот список на ракометарки кои ќе бидат на располагање за квалификациите за пласман ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Кристијан Грчевски, денеска го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одредени се шеширите за следниот циклус од УЕФА Лигата на нации 2024/2025, а македонската фудбалска А репрезентација повторно ќе настапи во Ц дивизијата. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската репрезентација на Македонија од третиот шешир ќе ги добие ривалите во новата сезона од Лигата на нациите на УЕФА. Македонија која во последното ...
| | веќе видена | слични

Македонската фудбалска А репрезентација на 14 октомври во Прага, Чешка, ќе го игра натпреварот против Украина во квалификациите за Европското првенство во 2024 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЕФА ја казни Украина пред натпреварот со македонската репрезентација во евроквалификациите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: