Само Вест Хем полош од Манчестер јунајтед од сите премиерлигаши изминатите 18 месеци на гостински терен


Само еден клуб од Премиер лигата загуби на гости почесто од Манчестер јунајтед во изминатата година и половина. Тоа е Вест Хем. Вчера Манчестер јунајтед загуби ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Гвинеја, покрај десетте погодока, забележа и една асистенција во дресот на Штутгарт, а учество во двоцифрен број првенствени голови досега ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Само два клуба не загубија бодови во тековната сезона на петте најсилни лиги во Европа. Во англиската Премиер лига Манчестер сити има шест победи и максимални ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По поразот (1:3) на Реал Мадрид синоќа од градскиот ривал Атлетико, останаа само два клуба кои не загубија бодови во тековната сезона на петте најсилни лиги во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 191 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Само Вест Хем полош од Манчестер јунајтед од сите премиерлигаши изминатите 18 месеци на гостински терен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: