Османи: Воената агресија на Русија влијае на севкупната функционалност на ОБСЕ

2 копии

На маргините на 78-то Генерално собрание на ОН, во својство на претседавач со ОБСЕ министерот за надворешни работи Бујар Османи предводеше средба на ОБСЕ ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Постојаниот претставник на Република Северна Македонија во ФАО, Лидија Попандонова, на вчерашната 43. сесија на Европската комисија за земјоделство на ФАО, со ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот министер за надворешни работи Бујар Османи, сега и претседавач со ОБСЕ, вети дека нема да дозволи најголемата организација за безбедност во светот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На барање на Претседавачот со ОБСЕ и шеф на македонската дипломатија Бујар Османи, денеска во Виена се одржа вонреден состанок на Постојаниот совет на ОБСЕ, со ...
| | веќе видена | слични

Со оглед на  критичните предизвици со кои се соочува Организацијата во светло на агресијата на Руската федерација врз Украина, министрите за надворешни работи ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 663 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Воената агресија на Русија влијае на севкупната функционалност на ОБСЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: