Притвор за 18-годишниот скопјанец кој прегази малолетничка со украден автомобил

Полицијата го лиши од слобода М. С. (18) од Скопје, кој се сомнични дека минатиот месец извршил неколку кривични дела - „Одземање моторно возило“, „Тешки дела ...
| | веќе видена | слични
2 копии

40 години затвор доби Славе Илиев од село Подлес, Општина Градско, за убиство кое го стори на 12 јуни годинава а при тоа доведе во опасност по живот и уште ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Обвинение за полицаецот со чиј пиштол беше убиена мигрантката Фатмата Александра Спасеска 26.09.2023 / 20:35 Хроника По спроведена севкупна истражна постапка, ...
| | веќе видена | слични

Полицискиот службеник кој ја застрела мигрантката Фатмата Камара од Сиера Леоне, по што таа почина во Гевгелија, е обвинет за тешки дела против општата ...
| | веќе видена | слични

Обвинителен акт има против полицискиот инспектор за убиството на мигрантката кај Гевгелија. По спроведена севкупна истражна постапка, предметен обвинител од ...
| | веќе видена | слични

Основниот кривичен суд Скопје денес поднесе Обвинителен акт против полициски инспектор поради усмртување на мигрантка. Инцидентот се случил на 19.04.2023 ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донел наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело „тешка ...
| | веќе видена | слични

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 37-годишен скопјанец за кривично дело – Тешка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Притвор за 18-годишниот скопјанец кој прегази малолетничка со украден автомобил

Од:
До кого (е-маил):
Порака: