Пиете вода во текот на оброците? Експертите објаснуваат зошто тоа не е добра идеја

Распространета е навиката меѓу луѓето да пијат вода за време на оброците, меѓутоа, експертите истакнуваат дека таа може да биде бескорисна, па дури и штетна за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тиквата е една од омилените есенски намирници, а може да се подготви на многу начини. Освен тоа што е вкусна, содржи хранливи материи кои придонесуваат за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сечие тело различно ја толерира менопаузата.Менопаузата е нешто што загрижува многу жени,поточно што ќе им се случи кога ќе дојде време за тоа.Дури и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 29. септември 2023 (ИНПРЕС) – Денеска се одбележува Светскиот ден на срцето под мотото „Користи срце, знај повеќе за срцето“. Годинашната кампања се ...
| | веќе видена | слични

Децата растат и се развиваат, а за овој процес им треба цела палета на хранливи материи. Правилната исхрана им обезбедува протеини, витамини и минерали кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 482 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 251 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена

78 проценти покачување на функционерските плати, се многу повеќе од 100 денари кои владата на СДС и Ковачевски ќе им ги даваат на пензионерите и студентите ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиете вода во текот на оброците? Експертите објаснуваат зошто тоа не е добра идеја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: