Ердоган: Турција нема негативен став кон Путин и Русија


6 копии

Турскиот парламент ќе го исполни ветувањето да ја ратификува шведската кандидатура за НАТО доколку администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден го ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска изјави дека победата на Азербејџан во операцијата во Нагорно-Карабах минатата недела отвори можност за ...
| | веќе видена | слични

Ердоган денеска пристигна во еднодневна работна посета на Автономната Република Нахчиван, азербејџанска ексклава која се наоѓа меѓу Ерменија, Иран и Турција ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган вчера се пожали дека му било непријатно поради користењето на, како што рече, „ЛГБТ боите“ во Обединетите нации, чие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ердоган: Турција нема негативен став кон Путин и Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: