(ВИДЕО) Снопче за ТВ24: Алијанса за Албанците е само посматрач на овој спектакл на политичката сцена

Гледаме дека на политичката сцена се случува спектакл. Сите се учесници, а Алијанса за Албанците е посматрач. Пред да се случат овие превирања реков дека е ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на Алијансата за Албанците Аднан Незири во интервју за Алсат вели дека Алијансата за Албанците нема да ја напушти Владата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Местото во Државната изборна комисија (ДИК) и натаму ќе го држи Алијанса за Албанците, вака одговори лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Алијансата за Албанците иако е небитна како ланскиот снег, целосно губејќи го својот идентитет и претопувајќи се во ДУИ и делувајќи како нивен спаринг партнер, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Снопче за ТВ24: Алијанса за Албанците е само посматрач на овој спектакл на политичката сцена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: