Мајкл Кејн сугерира дека неговиот нов филм би можел да му биде последен: „Сега како да сум во пензија“


Мајкл Кејн навести дека неговиот претстоен филм „The Great Escaper“ би можел да биде неговиот последен. 90-годишниот актер глуми во драмата заедно со Гленда ...
| | веќе видена | слични

Познатиот актер Мајкл Кејн (90) објави крај на својата голема кариера. Во интервју за The Telegraph по повод почетокот на прикажувањето на неговиот нов филм ...
| | веќе видена | слични

Британскиот актер Мајкл Кејн (90) го заврши својот последен филм во кариерата, јавуваат странските медиуми. Станува збор за филмот „The Great Escaper“ каде што ...
| | веќе видена | слични

Сер Мајкл Кејн ретко се појавува во јавност, но во средата вечерта ѝ се придружи на екипата на „Големиот бегалец“ за премиерата на филмот во лондонскиот „БФИ ...
| | веќе видена | слични

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 174 | | | веќе видена

Советот на Амбасадори денеска соопшти дека високо ги цени активностите на Владата, МНР, МВР и останатите државни институции, кои што преземаат сѐ со цел ...
сите 206 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Иако деталите за условите на заложниците се кријат поради семејствата чии најблиски остануваат во рацете на Хамас, информациите почнаа да се појавуваат. И во ...
сите 107 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 55 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 36 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 137 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајкл Кејн сугерира дека неговиот нов филм би можел да му биде последен: „Сега како да сум во пензија“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: