Костадиновска-Стојчевска: Како министерка поднесов барање за информација од јавен карактер до Филхармонија за да добијам записници за дел од работењето

Разрешувањето на директорката на Националната филхармонија, и на целиот Управен одбор неодамна, наиде на реакции, на кои свој одговор даде министерката за ...
| | веќе видена | слични

„Се согласувам со ставот на Управниот одбор на Филхармонија, дека сите вистини околу работењето на оваа установа ќе излезат на виделина, но, не се согласувам ...
| | веќе видена | слични

Неоспорен факт е дека целата раководна гарнитура е сменета од реваншизам. После вашата погрешно донесена одлука и сите притисоци, уцени и тортури кои ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членовите на разрешениот Управен Одбор на НУ Филхармонија упатија отвореното писмо – реакција на како што велат „пласираните невистини и омаловажувањето кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бурна недела за школуваната преведувачка по англиски јазик Бисера Костадиновска-Стојчевска, која во моментов ја има функцијата Министер за култура. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За околностите и за новите лаги на актуелната министерка за култура г-ѓа Бисера Стојчевска Костадиновска, а по повод нејзиното вчерашно видео обраќање: Прво, ...
| | веќе видена | слични

Со наслов ,,ПРЕВЕДУВАЧКАТА ИЗГУБЕНА ВО ПРЕВОДОТ: Политички линч, шовинистички проекти и многу лаги!”, радио Лидер објавува анализа за министерката која некогаш ...
| | веќе видена | слични

Прво, пресот во делот каде што реактивно темата сум јас, евидентно дека е однапред наменски подготвен, на што упатува фактот дека на присутните на оваа тема им ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту еден македонски филм не е почнат со снимање оваа година, а дури 17 играни филмови, малцински копродукции, документарни и анимирани филмови поддржани од ...
| | веќе видена | слични

Филмскиот продуцент Томи Салковски во директно соочувањесо министерката за култура, Бисера Костадиновска Стојчевска,во вечерашната емисијата „Аргумент плус“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 135 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадиновска-Стојчевска: Како министерка поднесов барање за информација од јавен карактер до Филхармонија за да добијам записници за дел од работењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: