На почетокот на наредната година минималната плата ќе се зголеми за најмалку 10 отсто, вели Бектеши

На почетокот на наредната година минималната плата ќе се зголеми за најмалку 10 отсто, рече денеска министерот за економија Крешник Бектеши. Инфлацијата во ...
| | веќе видена | слични

Независниот синдикат на судска администрација и Синдикатот на затворска полиција и администрација денеска во Скопје одржаа протестен марш, кој започна од пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани (УПОЗ) од судската администрација од цела држава, денеска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда Кренар Лога се сретна со претставниците на Синдикатот на УПОЗ. На средбата се разговараше за актуелните протести, проблемите и барањата со ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога се сретнал со претставници на Синдикатот на УПОЗ. Како што денеска соопштија од Министерството за правда, на средбата се ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога се сретна со претставниците на Синдикатот на УПОЗ, информираа од Министерство за правда. На средбата се разговарало за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска и Претседателот на самостојниот синдикат за здравство, фармација и социјална заштита, Љубиша ...
| | веќе видена | слични

Анекс за дополнување на колективен договор за социјална заштита беше потпишан денеска, со кој се зголемуваат платите на давателите на услуги во центрите за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 482 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 251 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена

Присуството на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров на состанокот на Советот на министри за надворешни работи на ОБСЕ во Скопје не укажува дека односот ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На почетокот на наредната година минималната плата ќе се зголеми за најмалку 10 отсто, вели Бектеши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: