Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Абдоминалната болка обично се смета за безопасен симптом, иако понекогаш може да укаже на посериозни состојби. Во повеќето случаи,абдоминалната болка не е ...
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте помислиле дека проблемите со варењето или спиењето, па дури и чкртањето на забите, може да укажуваат на тоа дека се соочувате со стрес, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Иако изгледаат слично, испуканите капилари и проширените вени се различни појави. И двете за повеќето се безопасни, но добро е да знаете како можете да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 126 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прегледи кои жените не треба да ги избегнуваат после 30-тата година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: