Кејт Хадсон сака вежби кои секој може да ги прави:Ова е тајната на нејзината витка линија

Кејт Хадсон сака вежби кои секој може да ги прави:Ова е тајната на нејзината витка линија. Таа е една од најуспешните холивудски актерки,а каде и да се појави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешната реалити телевизиска ѕвезда неодамна ја покажа својата нова драматично послаба фигура откако земаше контроверзен лек за слабеење кој го користат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиската актерка и комичарка Ребел Вилсон успеала да ослабе речиси 40 килограми за само една година, а како што открила за медиумите, успеала благодарение ...
| | веќе видена | слични

Поранешната веганка и студентка по право, Викторија Фераз од Атланта, на својот ТикТок профил секојдневно споделува што јаде во склоп на својата месојадна ...
| | веќе видена | слични

Јодот е минерал кој треба секојдневно да се внесува во организмот преку исхраната, бидејќи е неопходен за правилно функционирање на тироидната жлезда и влијае ...
| | веќе видена | слични

Д-р Хармони Алисон, специјалист за дигестивно здравје во медицинскиот центар Тафтс, истакнува дека ги избегнува протеинските барови, популарен избор меѓу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По инцидентот во Собранието на Република Македонија, во кој пратеникот од редовите на партијата „Левица“, Борислав Крмов фрлаше амандмани врз потпретседателот ...
сите 179 | | | веќе видена

Руската амбасада во Бугарија соопшти дека бугарските власти дозволиле авионот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров да прелета низ бугарскиот ...
сите 204 | | | веќе видена

Во Македонија постои законска пречка Кацарска јавно да го поддржува СДСМ, соопштува ВМРО-ДПМНЕ. Но, не постојат законски пречки Добрила Кацарска да си поднесе ...
сите 54 | | | веќе видена

Портпаролот на израелските одбранбени сили-ИДФ, контраадмирал Даниел Хагари, доцна вечерва изјави дека почна четвртото ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 122 | | | веќе видена

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, го посети мостот кај Визбегово Скопско, а ЦУК упати повторно известување и покана до дел од ...
сите 37 | | | веќе видена

Ништо не било најдено во компјутерот на исчезнатата 14-годишна Вања, а од снимките од надзорните камери во мали бизниси кои се наоѓаат по трасата каде ...
сите 54 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи очекува набргу пред Владата да има предлог од работната група што треба да понуди решение за евентуално ...
сите 140 | | | веќе видена

Утрово воведена е забрана движење на тешки товарни возила на патен правец Гостивар-Кичево преку планинскиот премин Стража. Како што информираат од АМСМ, ...
сите 202 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 23-годишна жена осомничена за лажно пријавување кривично дело. Како што информира Јавното ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кејт Хадсон сака вежби кои секој може да ги прави:Ова е тајната на нејзината витка линија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: