Граѓански здруженија на нов протест пред Министерството за правда против извршителите

Граѓани плаќаат сметки од пред 20 години. Со измените на Законот за облигациони односи овие долгови се застарени. Два месеца не се почитува правото, реагираат ...
| | веќе видена | слични

На фотографијата Андов е лево Цели 72 часа Јавното Обвинителство не го апси функционерот на СДСМ кој извршил упад во правосудството за сериозен случај на ...
| | веќе видена | слични

Здруженијата „Човекот над профитот“, „Но Пасаран“, КСОМ и ПЦЕР денеска пред Министерството за правда одржаа прес-конференција поради непостапувањето на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 623 | | | веќе видена

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 499 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓански здруженија на нов протест пред Министерството за правда против извршителите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: