Маж ќе одговара кривично - превезувал патници без лиценца

5 копии

Триесет и седумгодишна жена од Прилеп била затекната како ги подведува малолетните ќерки на питачење. „Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар поднесе кривични пријава против А.Џ.(58) и Б.К.(35), двете од Штип. Тие се сомнничат извршено на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајка ќе одговара за запуштање и малтретирање на деца – еве на што ги принудувала ќерките, откако Надворешната канцеларија за криминалистички работи Дебар ...
| | веќе видена | слични

Полицијата поднесе кривична пријава против дваесет и четиригодишниот Б.Д. од селото Долно Јаболчиште, општина Чашка, поради предизвикување општа опасност. Како ...
| | веќе видена | слични

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.М.(41) од Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторени три кривични дела „кражба“, „фалсификување знаци за ...
| | веќе видена | слични

СВР Штип поднесе кривична пријава против М.Ш.(26) од с.Лабуништа, струшко, поради постоење основи на сомнение за стоПри контрола на затворските службеници ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маж ќе одговара кривично - превезувал патници без лиценца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: