Левандовски во клубот 100


Започна Лигата на шампионите.Синоќа се одиграа првите натпревари, а во Барселона се одигра еден од поефикасните.Барселона со убедливи 5-0 го совлада ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Манчестер Сити доживеа експресна елиминација во Карабао Купот и остана без шанса да се бори за овој трофеј, но ако се суди според изјавата на Пеп Гвардиола, ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Гвинеја, покрај десетте погодока, забележа и една асистенција во дресот на Штутгарт, а учество во двоцифрен број првенствени голови досега ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити рано остана без шанса да се бори за трофејот во Карабао Купот, натпреварување во кое немаше голем успех и минатата натпреварувачка сезона која ...
| | веќе видена | слични

Манчестер Сити сезонава го загуби и првиот трофеј. „Граѓаните“ вчера беа поразени од Њукасл во натпревар од 1/16 финалето на Лига Купот, и така остана без ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

ОБВИНИТЕЛСТВОТО И ПОЛИЦИЈАТА ДАДОА ДЕТАЛИ ЗА УБИСТВАТА НА ВАЊА И ПАНЧЕ Девојчето било грабнато од влезот во кој живее, по добиени сознанија од таткото кога ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски вечерва се запиша во книгата на жалост отворена во ООУ „Јохан Хајрих Песталоци“ во Скопје по повод смртта на 14-годишната Вања ...
сите 82 | | | веќе видена

Наместо МВР да праќа паушални соопштенија треба веднаш да одговори кога Оливер Спасовски дознал за извршителите на грозоморните убиства и дали криеле и не ...
сите 74 | | | веќе видена

Сојузот на здруженија на пензионери на Македонија (СЗПМ) е формиран со цел пензионерите да имаат квалитетeн и пристоен живот, водејќи притоа сметка за ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Левандовски во клубот 100

Од:
До кого (е-маил):
Порака: