Глобалниот долг достигна нов рекорд од 307 трилиони долари

Германските компании и во септември сигнализираа дека планираат да ги зголемат цените, особено во автомобилската индустрија и во угостителството, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Надворешниот долг на државата е во нето износ од 4.324 милиони евра, што претставува 30,5 проценти од проектираниот БДП. Оваа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Просечната каматна стапка на кредитите во август е непроменета, додека кај депозитите се бележи зголемување. Според податоците на Народната банка, просечната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народна банка на Македонија излезе со најнови податоци за движењето на каматните стапки во земјава. Просечната каматна стапка на вкупните кредити, во ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Просечната каматна стапка на вкупните депозити по месечното зголемување во август достигнала до 1,55 проценти. Состојбата е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 258 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 130 | | | веќе видена

Шпанската национална полиција во заедничка акција со цариниците во јужното пристаниште Алгесирас заплени речиси еден тон кокаин скриен во контејнери испратени ...
сите 37 | | | веќе видена

Полицијата доцна синоќа во Валандово приведе 50-годишна жена од градот затоа што физички го нападнала нејзиниот сопруг. За настанот бил известен јавен ...
сите 219 | | | веќе видена

„Јас сум пријател на еврејскиот народ и на Израел“, рекол поранешниот гувернер на Калифорнија, Арнолд Шварценегер, нежно прегрнувајќи го 14-годишното израелско ...
сите 62 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Глобалниот долг достигна нов рекорд од 307 трилиони долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: