Вкупните депозити 8,3 милијарди евра, кредитите – 7,1 милијарда евра

Народна банка на Македонија излезе со најнови податоци за движењето на каматните стапки во земјава. Просечната каматна стапка на вкупните кредити, во август ...
| | веќе видена | слични

Народната банка денеска го објави редовното статистичко соопштение за позначајните промени кај надворешниот долг, надворешните побарувања и меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Во јули имаше благо речено стагнација, но веќе во август позначајно намалување. Која е причината, Народна банка веќе даде објаснување, а веројатно попрецизно ...
| | веќе видена | слични

Економскиот аналитичар Младен Ведриш во дневникот на Н1 Хрватска ја коментираше даночната реформа и зголемувањето на каматните стапки на штедењето. „Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Анализирано на годишно ниво, вкупните депозити се зголемени за 10,1%, како резултат на зголемувањето на депозитите на двата сектора, со малку поизразен ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 135 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупните депозити 8,3 милијарди евра, кредитите – 7,1 милијарда евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: