Боранија по рецепт на нашите баби


Ако додадете малку рен на ајварот, ќе добиете вистински деликатес за зимската сезона! Многу домаќинки се подготвени да одвојат цел ден за да подготват ...
| | веќе видена | слични

„Кој е за екстра чоколадно уживање ? – Направив превкусни и брзи чоколадни мафини кои се топат во устата. Се прават за 30-тина минути, сметајќи го и времето за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Богат е со хранливи материи, а воедно е и многу вкусен. Ова е секако едно од највкусните смути кои освен што се полни со скапоцени хранливи материи,помагаат и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На штрудлите навистина е тешко да се одолее, без разлика дали се исполнети со слатки или солени филови. Има многу варијации на оваа тема, а рецептите се оние ...
| | веќе видена | слични

Со промената на времето, особено со негови варијации, доаѓа и до сезона на вируси и алергии, а тука е и пандемијата на коронавирусот. Сега повеќе од кога е ...
| | веќе видена | слични

Пјерник е едноставен, но сочен полски колач со чоколадна глазура. Можете да го декорирате со сечкани јаткасти плодови како што се бадеми, лешници или ореви, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 480 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 232 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез изрази сомневање дека Израел го почитува меѓународното право во војната против Хамас, односно во нивната инвазија во Газа. ...
сите 161 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 251 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боранија по рецепт на нашите баби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: