АКО ХРВАТИТЕ НИ ГИ ВРАТАТ ПИПЕРКИТЕ СО ПЕСТИЦИД - нашата Агенција за храна ќе ги уништува на безбеден начин

2 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство преку соопштение ги информираше медиумите дека вчера, преку апликацијата RASFF Window од Системот за предупредување за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во врска со оспорената пратка на пиперки во Хрватска, која вчера беше потврдена и од страна на Агенцијата за храна и ветеринарство, се огласи и познатиот лекар ...
| | веќе видена | слични

По добивањето на информацијата кој е одгледувач на пиперките што се извоз од Македонија, а кои царината на Хрватска на нивната граница ги сопрела оти било ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Докторот и поранешен директор на Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски се огласи на социјалните мрежи после објавата дека македонски пиперки со забранет ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство преку соопштение ги информираше медиумите дека завчера, преку апликацијата RASFF Window од Системот за предупредување за ...
| | веќе видена | слични

Забранет пестицид е откриен кај македонски пиперки кои биле увезени во Хрватска. Од Агенцијата за храна и ветеринарство ја потврдија информацијата и оттаму ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за храна со потврда за забранетите пиперки во Хрватска: Ако пратката се врати, ќе биде уништена Александра Спасеска 21.09.2023 / 17:55 Македонија ...
| | веќе видена | слични

Забранет пестицид е откриен кај пиперки од Македонија кои биле увезени во Хрватска, пренесуваат хрватските медиуми. -Во пиперките од Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 498 | | | веќе видена

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 569 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Шпанскиот премиер Педро Санчез изрази сомневање дека Израел го почитува меѓународното право во војната против Хамас, односно во нивната инвазија во Газа. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АКО ХРВАТИТЕ НИ ГИ ВРАТАТ ПИПЕРКИТЕ СО ПЕСТИЦИД - нашата Агенција за храна ќе ги уништува на безбеден начин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: