Тренчевска: Човековите права се фундаменталниот темел на Унијата


По изјавата на министерот за правда, Кренар Лога дека не се согласува со измените на Кривичниот закон, фрлајќи ја топката кај заменик министерката, ние денес ...
| | веќе видена | слични

Заменик-министерката за правда Викторија Аврамовска-Мадиќ не се појавува во јавноста да објасни кој е автор на спорните измени на Кривичниот законик, со кои ем ...
| | веќе видена | слични

Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната седница изрази задоволство што нивниот глас, односно нивните мислења и укажувања до институциите, ...
| | веќе видена | слични

Антикорупциска комисија реагира што Министерството за информатичко општество и администрација ги предлага до Собранието измените и дополнувањата на Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одговорноста за измените на Кривичниот законик е на Собранието на РСМ. Значи, тие измени се направени со глас на одредени пратеници, изјави министерот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за правда, Кренар Лога е дециден дека измените на Кривичниот законик не ги поготвувала работната група составена од академици, обвинители, судии, ...
| | веќе видена | слични

Билјана Ивановска, претседателката на Државната комисија за спречување на корупција, во денешното интервју за Гласот на Америка открива дека работната група ...
| | веќе видена | слични

Поранешната шефица на обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска била дел од работната група која ги кроела измените на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за правда Кренар Лога не ѝ дал овластување на неговата заменичка Викторија Аврамовска-Мадиќ да стави потпис на законот со кој се изврши упад во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот амбасадор во ОБСЕ, Евгениј Цимбаљук во обраќањето на 30. Министерски самит на ОБСЕ во Скопје, изрази благодарност до сите земји за поддршката на ...
сите 631 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 122 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренчевска: Човековите права се фундаменталниот темел на Унијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: