ПОТРОШУВАЧИТЕ ДА ПРИЈАВАТ ДО ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА АКО ОТКРИЈАТ НЕНАМАЛЕНИ ЦЕНИ - Бектеши задоволен како тече мерката


Министерот за економија Крешник Бектеши најави дека к онтролите на инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, кои стартуваа од вчера, ќе продолжат до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши истакна дека повеќе од десетина маркети низ државата се затворени поради непочитување на мерките на Владата за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словенечките ланци на супермаркети почнаа да ги намалуваат цените во своите продавници, при што некои производи за широка употреба добија и за 50% пониски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Македонија се соочува со голема инфлација на храната, а тоа ја смести земјава на високото шесто место во Европа. Во август годинава, според Евростат, најголема ...
| | веќе видена | слични

Производителите мака мачат со различни проблеми во производството и дистрибуцијата на јаболките, објави неодамна специјализираниот портал „Фрешплаза“, прнесува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ се грижи за стандардот на граѓаните со пакет мерки за намалување на цените на основните прехранбени производи. Нова во низата мерки е намалувањето на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска изјави дека е постигнат договор со домашната индустрија за задржување на ниските цени на основните производи, како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата континуирано ја следи состојбата и навремено носи пакет мерки за ценовна стабилност на домашниот пазар, порача премиерот Димитар Ковачевски, во одговор ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не можам да бидам на иста маса со луѓе кои имаат антибугарски и антиевропски манифестации, изјави вицепремиерката и министерка за надворешни работи на ...
сите 591 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека европските земји ги следат сопствените интереси и не можат да го прошират производството на ...
сите 174 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упати честитки и изрази на почит кон сите учесници во Оперативната акција „ОБСЕ 2023”, востановена по повод ...
сите 270 | | | веќе видена

Талат Џафери од ДУИ да биде премиер сто дена пред избори, а координаторот на СДСМ, Јован Митрески нов претседател на Собранието, е најверојатната варијанта за ...
сите 126 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вели дека СДСМ е автомобил којшто вози до Вашингтон и Брисел. „Од друга страна кај ДПМНЕ што имате, имате кола направена од ...
сите 104 | | | веќе видена

Медиумите пишуваат дека има заговор за уништување на водачот на палестинската терористичка група Хамас, Јахја Синвар. Тој ги води преговорите за размена на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОТРОШУВАЧИТЕ ДА ПРИЈАВАТ ДО ПАЗАРНА ИНСПЕКЦИЈА АКО ОТКРИЈАТ НЕНАМАЛЕНИ ЦЕНИ - Бектеши задоволен како тече мерката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: