Во август: Годишен раст од 10,1% на вкупните депозити и од 6,4% на вкупната кредитна поддршка

Анализирано на годишно ниво, вкупните депозити се зголемени за 10,1%, како резултат на зголемувањето на депозитите на двата сектора, со малку поизразен ...
| | веќе видена | слични

Народна банка на Македонија излезе со најнови податоци за движењето на каматните стапки во земјава. Просечната каматна стапка на вкупните кредити, во август ...
| | веќе видена | слични

Народната банка денеска го објави редовното статистичко соопштение за позначајните промени кај надворешниот долг, надворешните побарувања и меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Во јули имаше благо речено стагнација, но веќе во август позначајно намалување. Која е причината, Народна банка веќе даде објаснување, а веројатно попрецизно ...
| | веќе видена | слични

Економскиот аналитичар Младен Ведриш во дневникот на Н1 Хрватска ја коментираше даночната реформа и зголемувањето на каматните стапки на штедењето. „Тоа е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Поранешниот премиер, исто така, ќе вети „непоколеблива поддршка на Велика Британија за Украина“ и ќе разговара за војната меѓу Израел и Хамас во Газа, соопшти ...
сите 138 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во август: Годишен раст од 10,1% на вкупните депозити и од 6,4% на вкупната кредитна поддршка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: