Меџити во ОН: Колективен одговор во време на пандемија гради отпорен здравствен систем

Министерот за здравство, Фатмир Меџити, во рамки на 78. Генерално собрание на Обединетите нации, се обрати на седницата од висок ранг, на тема „Превенција на ...
| | веќе видена | слични

Стабилна е епидемиолошката состојба со болеста беснило во земјава, а од последните евидентирани случаи во 2012 година, кај мачка во радовишкото село Аргулица и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за храна и ветеринарство и годинава се приклучува со поддршка на глобалната иницијатива за одбележување на 28 Септември – Светски ден на борбата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерството за здравство информира дека има набавено за 50 отсто поголема количина вакцини против сезонски грип. Вакцинацијата, како што најавуваат, ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за здравство д-р Фатмир Меџити во рамки на посетата во Њујорк, оствари средба со претставници на Работната група за глобално здравје претставена од ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Фатмир Меџити се обратил на седница на 78. Генерално собрание на Обединети Нации на тема „Превенција на пандемии, подготвеност и ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата со Ковид-19 го истакна значењето на здравите и силни здравствени системи, беспрекорната координација и ефективни механизми за одговор. Северна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Израелските одбранбени сили потврдија дека Хамас предал две жени со двојно, руско и израелско, државјанство на Црвениот крст во Појасот Газа. – Според ...
сите 125 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Меџити во ОН: Колективен одговор во време на пандемија гради отпорен здравствен систем

Од:
До кого (е-маил):
Порака: