ПРЕГАЗЕН МАЛОЛЕТНИК ВЕЛОСИПЕДИСТ - Итно бил пренесен на скопските клиники „Мајка Тереза“

Велосипедист, малолетник е тешко повреден откако го удрило возило „нисан“, по што бил пренесен во клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Несреќата се случила вчера ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Вчера, триесет и петгодишен маж пријавил дека во средата околу 12 часот пред угостителски објект во село Стрезовце, општина Старо Нагоричане, лице кое го ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Завчера во 12.00 часот во СВР Скопје, 30-годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на подрачјето на Центар била физички нападната од нејзиниот сопруг ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Насилството врз жените секојдневно го полни билтенот на МВР. Денеска полицијата информира дека вчера жена на возраст од 30 години го пријавила својот десет ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРЕГАЗЕН МАЛОЛЕТНИК ВЕЛОСИПЕДИСТ - Итно бил пренесен на скопските клиники „Мајка Тереза“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: