Шукова: Грчкиот концесионер ќе го добие ХЕЦ „Тиквеш“ како влог од државата


Време зa читање: 2 минути По изградбата на ХЕЦ „Чебрен“ на Македонија ќе и следуваат 33 отсто од влогот, а на концесионерот – 67 проценти. Поради близината и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Димитар Ковачевски, на денешната собраниска седница во одговор на пратеничко прашање, посочи дека Владата од почетокот на економската и енергетската ...
| | веќе видена | слични

После дискусијата со еден градежен инженер, како и врз основа на изјавата на еден владин чиновник дека „ не треба да не засега колку Грците ќе ги чини ...
| | веќе видена | слични

Во однос на прашањето колку има резерви во депониите за јаглен, колку има вода во акумулациите и колку можеме да очекуваме од ветерниците, а колку, пак, од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професорот Дејан Трајковски од Универзитет „Св. Климент Охридски" Технички Факултет - Битола, на својот фејсбук профил објави анализа за Чебрен. После ...
| | веќе видена | слични

Според експертите и професорите со кои се консултиравме, енергетската состојба во земјава не е многу променета од минатата гoдина во ова време, само што можеби ...
| | веќе видена | слични

Бизнис секторот не очекува проблеми со снабдување на струја во текот на зимата, но околу ценатта сѐ е можно. Причина за овој страв од скок на цената на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) денеска слави јубилеј – 20 години од почетокот со работа. Актуелниот претседател Марко Бислимоски, ...
| | веќе видена | слични

или што добиваме или губиме со изградбата на „Чебрен“ Во претходните написи – ПАХЕ „Чебрен“ е потреба, но дали под овие услови? и За енергетскиот суверенитет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 201 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 341 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Германски „Франкфуртер алгемајне“ во своја анализа деновиве пишува дека „пресвртница во Првата светска војна беше влегувањето на САД во војната. Украина не ...
сите 131 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шукова: Грчкиот концесионер ќе го добие ХЕЦ „Тиквеш“ како влог од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: