Сингапур најави целосно исфрлање на пасошите в година

Ирската авиокомпанија со попуст Рајанер најави дека значително ќе го намали бројот на летови оваа есен поради доцнење на нарачаните авиони Боинг, пренесува ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

Ирскиот дисконтен авиопревозник најави дека значително ќе го намали бројот на летови оваа есен поради доцнење на нарачаните авиони Боинг. Рајанер во соопштение ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Синоќа, 27-ми септември, среда, со коктел и мали подароци за патниците во заминување на првиот лет, ТАВ го означи воведувањето на ...
| | веќе видена | слични

Аеродромот Гетвик во Лондон откажа стотици авионски летови, откако меѓу вработените во контролата на летање се рашири ковид. Практично има недостиг од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Хаосот предизвикан од избувнување на ковид во контролата на летање принуди еден од најголемите британски аеродроми да ги откаже ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите жени и деца. Сепак, велат ...
сите 623 | | | веќе видена

Бојкотот на дел од делегациите на говорот на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, неговите обвинувања кон Западот дека го уништува ОБСЕ, како и ...
сите 499 | | | веќе видена

Жолто известување е глобално полициско предупредување за исчезнато лице. Објавен е за жртви на киднапирања од родители, криминални киднапирања (киднапирања) ...
сите 193 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 93 | | | веќе видена

Клиниката за гинекологија и акушерство објави дека вчера во сигурните раце на мама и на тато, дома заминале четирите бебиња од Штип, малата принцеза Леонтина и ...
сите 40 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сингапур најави целосно исфрлање на пасошите в година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: